PROGRAMACIÓ

SECCIÓ OFICIAL 

 

Dimarts, 10 de maig - INAUGURACIÓ ⇓

19:00h – 21h INAUGURACIÓ + BUILDING BASTILLE · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Design Hub Barcelona · 76 min · Accés amb invitació.

Dimecres, 11 de maig ⇓

19:30 – 21:15 Sessió de curts 1 + Q&A · Secció Oficial Curtmetratges · VOSE · Cinemes Girona Barcelona (Sala A) · 73 min ·

– STORGETNYA (’20 min)

Robin Hood Gardens: A brief history (‘7 min)

– Extreme Aesthetic Nonsense. (’11 min)

– Moonshine (‘7 min)

– Haunted Houses – In the trail of Eileen Gray and Adolf Loos (’13 min)

– BCN-BXL. Coderch-De Koninck. Beyond Time (’15 min)

21:30 – 23:00 h BUILDING BASTILLE + Q&A · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona Barcelona (Sala A) · 76 min · 

 

Dijous, 12 de maig ⇓

19:00 – 21:15 h Sessió de curts 2 + Q&A· Secció Oficial Curtmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 82 min

E14 (’16)

– Una ciudad en particular (‘3)

– Windows from here (’19)

– Le Plateau (’16)

– Oslavia – The Cave of the Past Future (’15)

– The (Oppressive) Fishtank Environment (’13)

21:30 – 23:20 h MONOBLOC · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 90 min

 

Divendres, 13 de maig ⇓

16:30h – 18:05h PLAN PARA BUENOS AIRES + Q&A · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 80 min

18:15 – 19:45 h THE BUBBLE ·Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 91 min

20:00 – 21:45 h VALLDAURA + Q&A  · Sessió Especial · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 80 min

22:00 – 23:30 h MAU + Q&A · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 76 min

 

Dissabte, 14 de maig ⇓

16:15 – 17:45 h BUILDING BASTILLE + Q&A · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 76 min

18:00 – 20:00h [On set] Lilly Reich+ Q&A ·  Sessió Especial · VOSE · Cinemes Girona · Sala B ·

18:15  – 19:45h  GES-2 + Q&A · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 77 min

20:00h – 21:45h MONOBLOC · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 90 min

22:00h – 24:00h THE BUBBLE + Q&A · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 91 min

 

Diumenge, 15 de maig ⇓

16:30 – 17:50 h GES – 2  · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Sessió Especial · Cinemes Girona · Sala A · 77 min

18:30 – 19:40 h EL LADO QUIETO  · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 70 min

19:00 – 21:00 h CERIMONIA ENTREGA PREMIS + THE HEALING (41′)  · VOSE · Design Hub Barcelona  · 76 min

20:00 – 21:15 h MAU · Secció Oficial Llargmetratges · VOSE · Cinemes Girona · Sala A · 76 min

 

 

 

 

 

ACTVITATS PARAL·LELES:

Dimecres, 11 de maig

19:00 h Presentació de «La ciutat al cinema»: Taula rodona · Activitat paral·lela · COAC: Espai La Capell · Presencial

Divendres, 13 de maig ⇓

18:30 h La sala del cinema del futur: Conferència Pere Sallent · Activitat paral·lela · COAC: Sala Mirador · Presencial

18:30 h La millor joventut: Arquitectura i ciutat postpandèmica. Presentació del taller d’«Arquitectura i cinema» · Activitat paral·lela · Auditori Fundació Joan Miró · Presencial

Dissabte, 21 de maig ⇓

18.30 h Localitzacions amb Pier Paolo Pasolini: Una mirada entre cinema, paisatge arquitectònic i figures humanes · Activitat paral·lela · COAC: Sala Mirador · Presencial ·

BARQ FESTIVAL

TEL: (0034) 930 242 831
E-MAIL: barq@barqfestival.com
c. Agramunt 33 Local 1, 08023 Barcelona (Spain)